Friday, August 16, 2013

Effortless Smokey Eyes- Flormar Jumbo EyeShadow Pencil

Merhaba, bugün yapması çok kolay bir makyaj paylaşıyorum. Eğer uzun uzadıya makyaj yapmayı sevmiyorsanız ve buğulu göz makyajı yapmak istiyorsanız bence çok fazla uğraşmadan da birşeyler yapabilirsiniz. Flormar'ın piyasaya yeni sürdüğü jumbo göz kalemi şeklindeki farını kullanıdığım makyajın detayları burada...

Hi everyone, today I'm sharing a super easy smokey look for the ones who love smokey eyes but don't want to spend time and money on it. All you need is a creamy eyeshadow or jumbo eyeliner in purple as I used here and a matte grey eyeshadow. So here are some photos and details of this look..

 Ten makyajını daha önce şurada anlatmıştım, kapatıcı olarak ise şurada bahsettiğim ürünü kullandım
I have explained how I do my skin makeup here . As foundation I used this product .
 Göz üzerine Flormar Jumbo göz farı kalemini kalınca sürdükten sonra, inglot 14 numaralı pencil brush ile MAC Print mat gri farı, daha önce uyguladığım kalemi dağıtmak için kullandım.
I used Flormar's Jumbo Eyeshadow pencil to line my eyes and smudged it with my inglot no14 brush using a matte grey shade from MAC (print).
 Göz içerisine Rimmel Scandaleyes siyah kalem sürdüken sonra rimel uygulamasıyla göz makyajını tamamladım. Takma kirpik kullanarak görünümü daha yoğunlaştırabilirsiniz.
I used Rimmel Scandaleyes black eyeliner to line waterline but you can use your favorite eyeliner as well. I used mascara and again you can go for fake lashes to intensify the look.
 Allık olarak hafif mor renk içeren Clinique'ten bir allığı hafifçe uyguladım. Dudaklara ise MAC Marilyn Monroe koleksiyonu ürünü olan Pure Zen isimli uçuk pembe rujumu sürdüm ve işlem tamam! Gözlerde daha dramitik görüntüden hoşlananlar mat gri far ile göz kapağına gölgeleme yapabilirler:)
I used one of my Clinique blushes soft upon my cheeks and used my favorite soft pink lipstick which is Pure Zen from MAC (l.e: Marilyn Monroe collection).If you like more dramatic eyes you can use matte grey eyeshadow on crease area.

Herkes elindeki benzer renkli ürünlerle kolayca bu makyajı hatta daha güzellerini yapabilir. Ne kadar özensem de özel zamanlarda hep yetişme telaşıyla basit makyajlar yapmak zorunda kalıyorum. Siz de hızlı bir şekilde buğulu göz makyajı yapmak istiyorsanız elinizdeki benzer ürünlerle harika makyajlar yaratabilirsiniz. Umarım beğendiğiniz bir yazı olmuştur. Sevgiler!
You can make smokey looks with similar products that you have in your makeup bag. Unfortunately, I never have enough time to prepare for a special occasion, I'm always in a rush so quick,simple looks are my favorites. I hope you enjoyed this look. Be creative and  do it yourself:) 
Loves,
Evremedusa

16 comments:

Maria-Sabrina said...

very cool makeup

iDreamt said...

Really love this jumbo pencil colour! So cute! :)
Timeless mode

goncaninguncesi said...

Benim gibi makyaj yapmaktan anlamayanların bile yapabileceği güzel bir uygulama olmuş hemen deniycim :) eline güzelliğine sağlık beybitom :)

Svetlana said...

wow, you are so beautiful :)

i was wondering if we could follow each other ;)

i would be very happy, let me knwo ;)

hugs
svetlana from Lavender Star

Unknown said...

çok pratik ama gayet de şık bir makyaj olmuş sadeliğe bayılıyorum
ruja da bayıldım :)

the creation of beauty is art. said...

This makeup look is so so pretty!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Unknown said...

Smokey eyes = my favourite! Thanks*
Тнє ∂ιαяу σƒ ριєяєттє on WordPress
Тнє ∂ιαяу σƒ ριєяєттє on Blogger

Anonymous said...

This is the perfect smokey eye look for the daytime, as well as for evenings as it's not too dramatic. Thanks so much for sharing. Beautiful blog:)

Anonymous said...

beğendim, kolay ve hoş

http://kavininkahvesi.blogspot.com/

Nail Dazzler Nails said...

Lovely Look :)

Unknown said...

çok hoş olmus ellerine saglık :)

http://beautybysyln.blogspot.com/

Lali said...

beautiful
x

veruzkas.blogspot.com

StyleOnTheSide said...

I just love the purple it's wonderful!
xo
styleontheside.com

Shubha Juyal said...

Purpule compliments your eyes!..
lovely clicks!!

larcencielblog said...

Flormar'ın kalem farlarına bayıldım ben de. Puslu lacivert rengini aldım, kalıcılığı harika! Ayrıca, CC kremin de yeşilini aldım, onu da çok beğendim! Makyaj çok şık olmuş, eline sağlık! Sevgiler :)

★nasli_ said...

Acayiiiiiiiiip çok güzel harika olmuş çok yakışmış <3