Friday, June 21, 2013

We are Back!

Uzun bir aradan sonra merhaba!
Blogumuza rutin yazılarımızı eklemeden önce neden 21 gündür yazmadığımızla ilgili ufak birşeyler söylemek istiyorum.
Yukarıya eklediğim siyah beyaz kare benim için çok anlamlı.

1) Beyazı ekledim çünkü, artık daha aydınlık bir Türkiye umudumuz var.  Televizyon ve bilgisayardan başını kaldırmayan, kare kafalı:), kitap okumadığı iddia edilen, apolitik 80-90 gençliği Ata'sına olan bağlılığını ve inancını göstererek, bu ülkenin mışıl mışıl uyutulmuş insanlarını uyandırdı. Bu yaşananlar  belki de Gezi Parkı'nda iki tane ağacın kesilmesine tepki olarak başladı ama kökeni sadece ağaçlar değildi. Çalkalamaktan köpürmüş bir gazozun kapağının patlamasına sebep oldu sadece. Milyonlar sokağa döküldü, anamı da aldım gittim Gündoğdu'ya. Gezi'dekilere, Kuğulu Park'takilere destek oldum tüm kalbimle. Orantısız zekayı, espri anlayışını, aydınlık insanları görsün tüm dünya diye:) Artık daha güzel uyanıyorum sabahları, çünkü biliyorum ki, haksızlıklara karşı artık sessiz kalınmayacak! Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi her zamankinden daha bir anlamlı artık, damarlarımızda dolaşan asil kanın farkına vardık. UMUTLUYUM!

2) Siyahı ekledim çünkü, yaşadıklarımız çok derin yaralar da bıraktı. Annelerin yürekleri yandı, evlerin ocakları söndü. Kaybedilen 4 insan bizi halkımızdandı. Halkı halka karşı getirmek kadar büyük bir yanlışlık yapılabilir mi? Malesef yapıldı. Kaybettiklerimizi unutmamak, yaşanılanlardan ders çıkarıp, daha aydınlık günler için çabalamak, yakınlarını kaybedenlerin kalplerine bir nebze de olsa su serpecek, yaralanan, gözlerini kaybedenlere yaşama umudu verecektir. UNUTMAYALIM!

3) Siyah-Beyaz renklerini ekledim çünkü, ÇARŞI grubu sadece taraftar grubu olmadığını herkese gösterdi. Lideri olmadan, para karşılığı değil, Atatürk ve vatan sevgisiyle, bütün olmak için tamamen kendiliğinden gelişen bu halk hareketine gönülden katıldılar. Beşiktaş'a gönül vermiş, her maçında tezahürat yapan, zaten toplu hareket eden bu taraftar grubunun (ki ben Beşiktaşlı değilim), bir arada hareket etmesi malesef 'Örgüt' damgası yemelerine bile sebep oldu. ÇARŞI, zifiri karanlıkta en güçlü ışık olduğu için çok yıllar sonra bile hatırlanacaktır!

Blogları, blog yazarlarının sesini duyurmak için kullandığı mesaj panoları olarak gördüğümden, gerek sosyal ağlarımda (instagram, twitter, facebook), gerekse de burada, o zor günlerde bazı paylaşımlarda bulundum. Yarın itibariyle eski düzene geri döneceğimizi belirtmek istiyorum. Herşeyin daha güzel olacağı umuduyla, SEVGİLER!

Style&Glaze

Dear readers, we are back! After a long break, we start to write in our blog again. We couldn't write anything about fashion and make-up lately, because of the protests in our country which affects every Turkish, Mustafa Kemal Atatürk beloved people. If you haven't see the news please read my this post: here
But now, after 21 days, everything is better. Yes, there are turkish people in my country who supports this government. But now, the world knows that also there are turkish people in my country who doesn't support this government. And all we want is more peace, freedom, not new rules which designs our lives.
I can say we have hope now. And I want to finish this post with the words of a protestor:

'Our resistance will continue until victory. We would like to save Turkey's freedom and keep it for the future. Because of that we will be here today, tomorrow and every day until we are exhausted'

Here are some links where you can have more info:
here, here and here!

Peace
Style&Glaze

6 comments:

KavunluVotka said...

Kızlaar, harikasınız! Bu kadar güzel ve bu kadar net anlatılır! Siyah-Beyaz seçiminiz de o kadar anlamlı ki...Desteğinize, yüreğinize sağlık... ☮ ✌

Anonymous said...

İşte bu güzel bir haber!

Meltem said...

gerçekten çok anlamlı olmuş her zaman çArşı'nın yanındayız!!!

Anonymous said...

I like it.
www.pperlenoirstyle.com

Esy Vogue said...

Ne güzel yazmışsın, eline sağlık :)
Umarım her şey düzelir :))

Anonymous said...

çok güzel yazmışsınız zaten sizleri takip etmekten gurur duydum bu süreçte