Thursday, June 27, 2013

Flormar Lights of Flowers Collection and Solotica Hidrocor Verde Marine Contacts

Merhaba, Flormar'ın yenilikleri bitmiyor ve beni şaşırtmaya devam ediyor. Bugün tanıtmak istediğim Lights of Flowers koleksiyonu yaklaşık 1,5 ay önce satışa sunuldu. Ben de satışa sunulduğu ilk gün gidip mavi farı ve maskarasını almıştım. Hatta instagramımda (@evremedusa) resimlerini paylaştım. Sonrasında Flormar'ın yolladığı ürünlerle birlikte koleksiyona ait birçok ürünü deneme şansım oldu. Bu ay ülkemizin içinde olduğu durumlardan dolayı gecikmeli olarak Flormar Lights of Flowers koleksiyonu ürünleri ve makyajı....
ps: Milasorta Şapka çekilişimiz için son 3 gün:) (buradan katılabilirsiniz)
Hi, Flormar continues to surprise me with their wonderful collections. The latest makeup collection for spring-summer is called Lights of Flowers. This collection includes eyeshadows, bb creams, lip glosses, mascara, blush and powders. The first day of its release I brought this lovely blue eyeshadow and mascara and the next week Flormar send us the other stuff for review. Hope you enjoy the collection and makeup look!


Bu koleksiyonun farlarını çok beğendim. Üzerinde geçen sene MAC'in koleksiyonu olan extra dimensions farlarına benzer bir kabartma var. Farların gramajları oldukça fazla ve pigmentasyonları gerçekten başarılı. Flormarın böyle güzel farlar çıkartması beni mutlu ediyor. Tek kötü yanı fiyatların da kalite ile birlikte artması sanırım 22tl'ye almıştım mavi farı ve bence biraz pahalı. Onun dışında beyaz far yolda gelirken kırılmış, yakında presleyeceğim:)
I really loved the pigmentation and longevity of these eyeshadows. The packaging is pretty amazing, there are prints on eyeshadows as previous year's MAC extra dimensions collection. 
                        Aslında üzerinde mor yazmasına karşın bu maskara bildiğiniz mavi:) İçerisinde mavi tarafın içerisinde belli belirsiz ışıltılar var, siyah tarafının fırçası da ilginç, iç içe geçmiş 3 sarmaldan oluşuyor. Yaz aylarında renkli rimel kullanmayı sevdiğimden almıştım. Beğendim.
This product claims to be purple but it is blue! Anyway I love blue more than purple so it does not disappoint me at all. I love to wear colored mascara in summer and this is a "to-go" product for me as it include both black and blue mascara in it.
Bu nude tonlarda lipgloss ise sevgili +Coco Bolinho 'nun favorisi oldu. Bildiğiniz gibi günlük makyajında bu tonları tercih ediyor. Hem rengi güzel gramajı fazla ve dudaklarda ağırlık hissi ya da yapış yapış bir his bırakmıyor. Kalıcılığı ortalama bir gloss kalıcılığı kadar. Pigmentasyonu ise çok fazla değil hafif bir şeffaf glossdan biraz daha kapatıcı sadece.
This lipgloss became favorite product of my dear friend +Coco Bolinho . As you may know she wears nude lips on her daily makeup. She loved this gloss. It's not sticky or highly pigmented it just gives nice natural glossy lips.


Açıkçası bu BB kremi denemek istiyordum. Daha önce Flormar'ın çıkarttığı BB kremi denemiştim ve hala da severek kullanıyorum. Özellikle karma-sivilcelenmeye meğilli cildime iyi geliyor. Fakat gönderilen ürününün rengi bana çok koyu geldiğinden sadece swatchlayabiliyorum:(
I really wanted to test this new BB cream but the shade they sent me is so dark that I can't even try it at all. I use the previous and unlimited edition BB cream of this brand which I love and you can find my reviews about it from here!
 Aydınlık bir makyaj oldu, böyle olunca ben de gözleri de aydınlatmaya karar verdim. Soloticalarımı taktım hemen. Bu lensler benim kullandığım en doğal görünümlü lensler. Çok çok yakına girmediğiniz sürece anlamak mümkün değil ama rahatlıkları konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Rengini çok sevsem de sadece arasıra takabiliyorum. Ben lensleri Brezilya'da yaşayan bir arkadaşım aracılığıyla aldım. Fakat hem Türkiye'de bulunuyor hem de ottica belluci debilen bir internet sitesinden Türkiye'ye gönderimi yapılıyor.
This is a bright summer look. As the makeup is bright I decided to brighten up my eyes a little and put on my Solotica contacts. I love these contacts as they are the most natural looking contacts I've ever met. But they are not comfortable so I only wear them only if I really want a change. 
Lensin yakından duruşu:)
Close up to my lenses:) 
Siz bu koleksiyon hakkında ne düşünüyosunuz? Aldığınız denediğiniz bir ürün oldu mu? 
Umarım keyifli bir yazı olmuştur. Yüzünüzden ışık, sevgi, mutluluk hiç eksik olmasın. 
So what are your thoughts about this collection?Have you tried these products? Love it/ Hate it? Do share!
Hope you enjoyed my post. Peace, love and happiness shall be with you.

Loves,
Glaze:)

5 comments:

fashionseducer said...

great post amo i colori!!


MY BLOG: FASHIONSEDUCER


MY INSTAGRAM follow us?

Xamy Valentierra said...

such a great post, my sister loved it! :)
xx

the creation of beauty is art. said...

Your eyeshadow look is AMAZING!
the-creationofbeauty.blogspot.com

★nasli_ said...

Makyajı geçtim o lensler ne öyle ya süper yakışmış sakın çıkarmaaa!!!
Okumasam o kısmı anlamayacaktım vallahi lens olduğunu diyorum bi güzellik var ama ney ney lensmiş. Cidden süper yakışmış bebeğim,bi de ten makyajı aydınlık falan harika olmuşsun maşallaaaaaaaaaahhh <3

Unknown said...

COMMENT, FOLLOW, I FOLLOW BACK.
NEW POST> http://fashionablyforward411.blogspot.com/2013/06/runway-roulette.html

x,
Colette