Friday, May 24, 2013

Shiseido BB Cream

Merhaba, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde yapılan indirimlerden aldığım Shiseido BB cream'imi uzun süredir kullanıyorum. Artık yorumlama zamanı geldi diye düşünüyorum. Shiseido'nun BB creami SPF30 güneş koruması içeriyor. Yapısı çok çok hafif. Kapatıcılığı neredeyse yok. Bu yüzden benim için tek başına kullanabileceğim bir ürün değil. Bu ürünle birlikte aldığım Shiseido'nun matlaştırıcı pudrasını üstünden geçersem istediğim orta kapatıcılığa ulaşabiliyorum. 30ml olan bu ürün 125TL'ye satılıyor. Bir çok renkli nemlendirici, bb krem denemiş biri olarak söylemeliyim ki bu fiyatı çok da hak etmiyor. Tabi ki cilt tipi değişkenini göz ardı etmemek gerek çünkü benim cildim karma ve sivilce izlerim var. Belki daha olgun ve sadece renk eşitlemesine ihtiyaç duyan ciltler bu ürünü sevebilirler. 
Hi, Here I am again with a product I've been using for two months so I had enough thoughts about this product. Shiseido's BB cream has SPF30 protection which is enough for daily sunscreen but its very sheer almost invisible that it couldn't succeed to cover anything at all. Since skincare products may react different on every skin type I can't say it's a bad product but for me it just didn't work at all. I have combination skin which is prone to acne and I also have some acne scarring. This didn't cover anything at all so I used it with Shiseido's mattifying powder so I get medium coverage. But if you have a mature skin with some discoloration this can work for you. But since the price is really high and there are so many different products on the market, why spend so much?

Rengi cildimle tamamen bütünleşti, kokusu da çok güzel olmasına rağmen beklentilerimi karşılamadı. Şu sıralar çok daha ucuza aldığım Garnier'in sivilceye meyilli ciltler için olan BB kremini çok daha severek kullanıyorum. 
This shade was a good match for my skin tone and it smells really good but it was below my expectation. These days I'm using my Garnier's BB cream for oily skin types and I'm really happy with it. 

Loves,
Glaze:)

4 comments:

Esin D. said...

Fiyatı biraz fazlaymış haklısın. Aklımda yoktu zaten ama almayı da düşünmem artık. :)

Valeria said...

Thanks for your tips. Have a nice weekend.

Valeria.
http://myurbanmarket.blogspot.it

fashionfromsmyrna said...

aaa tamam bunu almam ben de benm cildim de yaglı zaten:)

Irene Villa Labarra said...

love red lips!!

http://el-tic-tac-dicta.blogspot.com.es/