Tuesday, May 28, 2013

Essence Floral Grunge Collection: NOTD series (part2: 03 Lily Blossom)

Merhaba, dün Essence Floral Grunge serisinin ojelerini tanıtmaya başlamıştım. Dünkü oje 02 numaralı Grunge me Tender isminde tam yazlık su yeşili bir ojeydi. Bugünki ojemiz ise 03 numaralı Lily Blossom. Kapağında The Pearl yazan ojemizin içerisinde gerçekten de inci gibi ışıltılar var. Beyaz renkli bu oje parlak ve sedefli bir bitişe sahip. İlk postumda koleksiyonla ilgili bilgi verdiğim için şimdi sözü çok uzatmadan fotoğraflara geçiyorum...Karşınızda Lily Blossom:)

Hi, NOTD series' second nail polish is 03 Lily Blossom from Essence's Floral Grunge collection. The first NOTD was 02 in Grunge me Tender which is a lovely mint green and I reviewed it yesterday. Today's nail polish is Lilly Blossom which is a pearl finish white color. So let's move on to photos and reviews...

(iç mekan cama yakın)
Yine pigmentasyon açısından iyi olmayan bir oje. Resimde 3 kat sürülmüş hali var fakat hala bazı bölgelerde alacalı bir görünüm oluştu. Grunge me tender'a göre daha zor kurudu. Gece sürmüştüm ve sabah bazı tırnaklarımda bozulmalar olmuş. Genel olarak uygulamasını zor buldum ama rengi bembeyaz ve sedefli yapısı ve duruşunu beğendim.
(close to window-indoors)
This is a sheer polish just like the other one. This is a total of 3 coats. I waited about an hour for it to dry but when I woke up in the morning I saw some areas were messed up. I loved its white-white color and pearly little shimmery texture but the application has pushed me so hard that I can't say this would be my to-go polish at all.
(güneş ışığında)
(daylight)
 Sedefleri en belirgin bu açıdan çıktı:) Şişesinin içindeki minik ışıltılar çok güzel!
On this pic I succeeded in showing its shimmery finish.
iç mekan
indoors
Sanırım bu ojenin rengini beğensem de uygulama zorluğu hiç bana göre değil daha yoğun pigmentli ve belirgin sedefli bir beyaz oje beni daha çok mutlu ederdi:)
Evet, bugünün ojesi de buydu:) bakalım yarın kalan üç rengimizin hangisini uygulayacağım:)) Ben de bilmiyorum henüz! Günlük oje ve makyaj paylaşımlarım için beni instagramda @evremedusa 'da bulabilirsiniz!
Overall, I loved the color and texture but this hard application was just not for me. So I think I'll keep on searching for the perfect white:) Tomorrow I'll be sharing another nail polish from this collection but I don't know which one will be tomorrow's color:) So, that's it! Hope you enjoyed and don't forget to check my instagram page from @evremedusa

Loves,
Glaze:)

18 comments:

özge said...

bende bugün mor ve turuncu tonlu olanlarını aldım canım buda güzel..

iDreamt said...

Amazing!
Timeless Mode

sss said...

oh oh oh ! Love your blog x

Free Stuff India

Melislicious said...

çok güzel duruyor cnm hafif sedefleri var ama dediğin gibi böyle beyaz ojeleri uygulamak zor geliyor bana da, hatta bu aralar pratik ve güzel sürümlü bir beyaz oje arıyorum:)))

fashionfromsmyrna said...

cok güzelmiş bunlar ben de alıcam bayıldım:)

Plami said...

Gorgeous colors! Too bad we don't have Essence in the UK

XoXo
Plami

http://www.fashionthrill.com/

Plami said...

Following you dear! Fabulous blog!

XoXo
Plami

http://www.fashionthrill.com/

Unknown said...

beyaz oje fanı oldum bu aralar :) her açıdan fotoğraflar çok iyi çekilmiş! bu arada çok güzel bir renk ama üçüncü katta hala dalgalanmalar varsa tercih etmeyeceğim bir ürün olur herhalde.

patri said...

i check it

kisses
VOGUECITA
www.voguecita.blogspot.com

the creation of beauty is art. said...

It is very pretty!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Valeria said...

I would like to try this color. Thanks for your tips.

Valeria
http://myurbanmarket.blogspot.it

kukutras28 said...

preciosa coleccion!!

goncaninguncesi said...

Ojenin rengi çok güzel canim sondan 2. Fotoda çok net çıkmış özelikle..Ama kuruması ve renk vermesini göz önüne alırsam tercih edilebilirliği azaliyor benim için :/

Anonymous said...

Dünkü daha güzeldi zuzum, bu zormuş cidden. Öperims!

İstanbul Kazan Ben Kepçe said...

ojeler çok güzel rengarenk :)

Lara said...

Hello,

Nice Blog :)

Maybe you like my blog, too and would like to follow my blog?

likethewayidoit.de

<3

Unknown said...

hoş renkler

http://jassmeenmode.blogspot.com/

Lara said...

Hola guapa!
Te acabo de descubrir, tu blog es único! tiene un aire muy fresco y especial, además con moda real para la gente normal, no podía gustarme más y te sigo desde ya!
Yo también tengo un blog de moda y de vez en cuando subo mis diseños, todavía soy un poco novata en esto, así que pásate y dame tu opinión y si te gusta, te animo a que también me sigas!
Un besazo desde:
http://poppy-sweetestsin.blogspot.com.es/