Monday, May 27, 2013

Essence Floral Grunge Collection: NOTD series (part1: 03 Grunge me Tender)

Merhaba, geçtiğimiz günlerde canım arkadaşım +Coco Bolinho 'mun bana +Rossmann Türkiye 'den getirdiği yeni Essence koleksiyonu olan Floral Grunge koleksiyonuna ait ojelerle ilgili bu haftalık bir yazı dizisi oluşturmaya karar verdim. İnstagramımda da bu koleksiyon ile ilgili paylaşımlarıma devam edeceğim. Hala takip etmeyenler için instagram profilim : @evremedusa :) Şimdi gelelim bu içimi ısıtan güzeller güzeli koleksiyonun değerlendireceğim ilk ojesine: 03 Grunge me tender isimli oje bu yaz benim favorim olacağa benziyor. Çok hoş bir su yeşili tonunda olan bu oje sadece rengi değil yapısı ile de dikkatimi çekti. Bakalım 03 numara nasıl bir şeymiş:)???
Hi, last week my dear friend +Coco Bolinho has came up with some brand new collection products from Essence. This collection is called Floral Grunge and it is so summery and floral. First of all I should say that from now on I'm starting a nail polish of the day series exclusively for this week and all nail polishes will be from this lovely collection. I'll also share this collection's detailed photos on my instagram page if you are not following me yet, here is my page @evremedusa ! So feel free to follow me and ask everything you're up to. Here is the first polish I'll be reviewing and it's called 03 Grunge me tender. This is a lovely mint green shade so suitable for summer days but the reason Iove this one is not only for its gorgeous color but also for it's unique texture. Here are some photos...

Gördüğünüz gibi 5 adet ojeden oluşan koleksiyonumuzda, kapakta yazan efekti veren ojeler var. 
As you can see there are 5 polishes and all has different finishes which is written on top of their bottle.
Biraz taşırmış olsam da dün yorucu bir tempodan sonra ancak bu kadar sürebildim. Yine de fikir vermesi açısından renkleri iyi çıktı. Tam su yeşili ve süet bitişli yazıyor. Aslında çok pürüzlü bir yüzeyi yok ama pürüzleri çok hafif ve mat bitişli yapısına rağmen içerisinde inci renginde minik ışıltıları var. 
Ok, I smudged it a bit but still this photos can give some information about its color and texture. I should say that this texture is pretty amazing, it says that its suede but it's not that rough surfaced neither smooth. It's matte but it has some little pearl colored shimmer in it. 

Bunu da sürer sürmez gece çekmiştim, içerisindeki ışıltılar flaşta ve gece lamba ışığında daha belirgin hale geliyor. Bu arada resimlerde hep 3 kat uygulanmış halde. 2 katta istediğim yoğunluğu elde edemedim ve fırça izleri kaldı. Tek sorunu pigmentasyon eksikliği bence, 3 kat sürmeden kullanmak pek mümkün olmasa da diğer tüm güzel özellikleriyle gönlümü fethetmeyi başardı:) Siz bu yeşili beğendiniz mi?
This photo was taken immediately after applying it. This is 3 coats of application. This polishes only one disadvantage was its pigmentation. At 2 coats you can't achieve an even appearance. But this is a lovely summer color and has an amazing finish. Share your opinions with me:)

Loves,
Glaze:)

11 comments:

Esin D. said...

Hepsini aldım bugün, ama daha süremedim. İyi ki de almışım bayıldım renge! İçindeki ışıltılar çok tatlı. :)

Makyaj Kelebegi said...

Serideki ojeleri çok beğendim.Hele o siyah olanın tırnaktaki hali çok güzel :)

said...

Great colors ;)!

www.semjeitonenhum.com

Unknown said...

üüff ya bi ara yeni bir manikürcü bulsam iyi olacak bu ojeler beni benden aldı almadan duramayacağım :) renklerin hepsi çok güzel
Sevgiler, hazioz.blogspot.com

Valeria said...

I've never tried it. The color is awesome.
Kiss.

Valeria.
http://myurbanmarket.blogspot.it

★nasli_ said...

Üzerine extra matlaştırıcı sürersen nasıl güzel durur,sonra da hafifçe glitter oyyy <3

Unknown said...

hihih sayenizde ben canlı canlı inceledim pazar günü çok güzeller:))

the creation of beauty is art. said...

I absolutely love that green shade. It is so pretty!
the-creationofbeauty.blogspot.com

Büşra Kızgın said...

Rengine bayıldım ayrıca shıne olanda cok güzel duruyo güle güle kullan :) bu arada bloguma gelirsen cok sevınırım :)

http://suvemakyaj.blogspot.com/

Anonymous said...

Bayıldım!

Rainbow Gatherer said...

ben cok begendim :) tam yaz rengi.