Sunday, March 17, 2013

The Body Shop Event - Part 2 (Make-up line)

Merhaba!
Geçtiğimiz günlerde The Body Shop etkinliğimiz ile ilgili fotoğrafların ilkini sizlerle paylaşmıştım. Bugün de The Body Shop ekibiyle geçirdiğimiz güzel bir günü daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Önceki post'umda The Body Shop'un birbirinden güzel vücut ürünlerini incelemiş ve yenilenen mağaza tasarımını göstermiştik. Şimdi sıra The Body Shop'un makyaj alanında yaptığı kurumsal değişimleri incelemede:) Buradan buyurun efendiiim:))
Hi! In my previous post was about our The Body Shop Turkey event with my blog partner +Coco Bolinho . We had great times with them! My first part of The Body Shop series post was about their lovely and amazing body product line. Today I'll be sharing second part, which is about BodyShop's make-up line and their changing concepts about makeup! So here are photos... 

The Body Shop Türkiye'nin uluslararası makyörü Tolga Kaya ile tanışma ve sohbet etme şansı yakaladığımız için çok şanslıyız.  Bir yandan kısa bir röportaj yaptık diğer yandan da işin en eğlenceli yanı olan makyaj uygulamasına dahil olduk:) Yukarıdaki resimde yüzüm makyaja cilt bakımı ile hazırlandıktan sonra gözaltı kapatıcısı ve aydınlatıcı uygulaması yapıldı.
We had chance to meet The Body Shop's international makeup artist Tolga Kaya. We had an interview with him as he applied make-up:) On the upper pictures you can see him applying under eye concealer and highlighter
Extra Virgin Minerals krem fondöten ile cildimdeki sivilce izleri kapatıldıktan sonra üzerine pudra geçilerek sabitlendi.
First he applied Extra Virgin Minerals cream foundation to cover my blemishes then he used transparent powder to set everything in place.
The Body Shop bronzlaştırıcı pudra ile yüzüme kontür verdikten sonra gözlerime baz uygulanarak göz makyajına zemin hazırlandı.
With The Body Shop's bronzing powder he contoured my face and applied eyeshadow base.
Kaşlarımı şekillendirmek için kaş pudrası kullanıldı. Boşlukları doldurduktan sonra fırça ile iyice dağıtan Tolga Bey sonrasında şeffaf rimel uygulayarak kaşlarımı sabitledi:)
Mr. Kaya used eyebrow powder to fill gaps and blended beautifully. After he used clear gel to fix my eyebrows.
Açılı eyeliner fırçasıyla siyah far alt ve üst kirpik diplerine uygulandıktan sonra alt ve üst göz içine kalem çekildi...
A black eyeshadow was applied with an angled eyeliner brush. Then with a black eyeliner he tight lined my waterline...
Kaş altı bölgesi aydınlatıldıktan sonra uçuk pembe bir far tüm göz üstü bölgesine uygulandı. Ardından mürdüm rengi bir far ile gölgelendirme yapıldı.
With a light beige eyeshadow he give highlight to my brow bone. A pinky shadow was used all over eyelid then with a lovely purple shade he gave definition to my crease.
Sade bir eyeliner uygulaması ve maskaranın ardından göz altı bölgesi temizlenerek makyajım tamamlanmış oldu:)
He add eyeliner and mascara and I'm done! 
İşte gün ışığında makyajımın bitmiş hali:) Tamam uygulama fotoğraflarımız bitti peki neler konuştuk? Kısaca değinmek istiyorum...
Here is my makeup look! Simple&natural, I really loved it, so are you?what are your thoughts about this look?:)do share! 

The Body Shop Türkiye uluslarası makyörü Tolga Kaya, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünde öğrenciyken makyör olmak gibi bir hedefi yokmuş aslında. Para kazanıp kendi ayakları üzerinde hayata atılmak gayesindeyken model bir arkadaşı tarafından teklif edilen bir iş sayesinde kozmetik dünyasına profesyonel olarak giriş yapmış. Tolga Bey, 1996 yılından beri bu işin içinde dolayısıyla bir çok marka ile çalışmış ve derin bir tecrübesi var. The Body Shop'un makyaj alanında değişimlere gideceğinin haberini bize veriyor ve ekliyor "BodyShop makyaj artistlerinin eğitimine başladık, yakında The Body Shop makyaj konusunda da vücut ürünlerinde olduğu kadar iddialı ve iyi bir konuma gelecek!". Biz de Tolga Bey'in tecrübelerinden ve mesleğine sevgisinden o kadar etkilendik ki, başarılı olacaklarını şimdiden söyleyebiliriz. Zaten Avrupa'daki moda haftalarında birçok sahne arkasında makyaj konusunda sınavdan başarı ile geçtiler. Daha önce de söylediğim gibi The Body Shop Türkiye ekibi enerjik, genç ve müşterileri ile iyi-dürüst iletişimden yana. Mağazalar ise müşterilerin ürünleri inceleyebileceği ve rahatsız edilmeden dolaşabilecekleri şekilde yeniden dekore edilmiş durumda. Eğer siz de kozmetik-cilt bakımı alışverişinizi sık boğaz edilmeden ve sattıkları ürünler hakkında bilgi sahibi kişilerden yapmak istiyorsanız The Body Shop sizi kesinlikle memnun edecektir. 
Son olarak içtenliği ve yaklaşımı ile The Body Shop İzmir Mağazalar müdürü Aysun hanım'a ve süper ekibinin her üyesine teşekkür ediyor ve öpücüklerimizi yolluyoruz:)
We would send some special thanks to The Body Shop Turkey team for their wonderful job. They have really great improvements in make-up.  The Body Shop international make-up team did great job at Milan&London fashion week's backstage makeup. So we say, stay tuned for more!:) 
Loves,
Glaze:)

20 comments:

fashionfromsmyrna said...

Cok bilgilendirici ve egitici bir post olmus:) body shopun urunlerini hep sevmisimdir, cok sevindim kozmetikteki iddilarina:) ozledim sizi:) mucks:)

★nasli_ said...

FFFiiiiuuuu harika bi possstttt!!! <3 İzmir'e geldiğimde ilk iş beni buraya götürüyorsunuz güzel bayanlar!

evremedusa said...

Tabiki gideriz sen gel yeterki güzel arkadaşım:))

Le Chic Closet said...

I like Body Shop!! Kisses

Tina said...

great post and you look so pretty

makyajlı kareler said...

makyajını beğendim sana çok yakışmış :) takibimdesin bana da beklerim canım

agasuitcase said...

Pretty makeup
Kisses
Aga

New post
Spring wishlist with Chicnova!
Follow me at Bloglovin!
www.agasuitcase.com

... said...

tatlı blog yazarları,ikinizide çok beğeniyorum kızlar,öpüyorum :*
BirKadınNelerYapar.Blog

Unknown said...

forum bornovadaki magaza mı burası? izmiri özledim zaten içim gitti şimdi :(
çok güzel bir makyaj olmuş
sevgilerimle :)

Unknown said...

ı like the body shop yanı sıra ülkemizde ilk mağazasını akmerkez de açan bobbi brown da mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.
http://thefashionon.blogspot.com

Unknown said...

I like the Body Shop alot! This looks like a fun event =)

www.TheRosettePortrait.blogspot.com

Unknown said...

ellerinize sağlık çook keyifle okudummm :)))

Ice Goddhez Blog said...

Beautiful makeup and such a good experience Glaze! Lovely Coco with you too! :)


★♡ New Outfit Post (^_^) ♡★
~♦◊ The Nude Truth ◊♦~
Styling black, beige, nude, camel colors!

❤ ~Chai
http://chenmeicai.blogspot.com
http://www.facebook.com/ChaiChenPage
Follow Ice Goddhez via Bloglovin' <-- keep up with each other's feeds even if Google Reader retires!
Follow on NetworkedBlogs via Facebook
Follow me via Google+


With Google Reader retiring by July 1, 2013; we might not be able to keep up with each other's feeds via the reading list / GFC when the time comes (I really dunno if GFC's going too but just to be safe lah~).
I'll keep up with your updates via Bloglovin' instead :) Been following you there anyway, hope you follow me back there too, in case you haven't yet so we can still follow each other :)

KavunluVotka said...

Çok güzel bir post olmuş canım. Bilgilendirme için teşekkürler...Kozmetikte de iddialı olduklarını duymak da sevindirici :) Makyajın da çok hoş olmuş :) Extra Virgin Minerals krem fondöteni çok merak ettim. En kısa sürede gidip denemek istiyorum.Sevgiler & Öpücükler :*

Unknown said...

Amazing pics!

http://theprintedsea.blogspot.de/

Tereza {Drastic Plastic} said...

I would love a day like this.

Elena said...

Just found your blog dear. Great event and the make up is really really nice!!!

NEW GIVEAWAY: Win a pair of glasses for you or your friend
Hope you can partecipate, I will be so grateful!

Unknown said...

Sounds like you discovered some awesome new products!
xo
girlintheyellowdress.com

Unknown said...

lovely and natural make up look! love it - I'd love somebody to do my make up too :p
would you like to follow each other?
A
xx
http://epiquemoi.blogspot.com

Bbonton said...

Very nice post! Interesting!

Have a nice day!
Barbara

http://www.bbonton.it