Saturday, September 22, 2012

Doğal Göz Makyajının Favori Ürünleri

Merhaba!
Günlük makyajda tercihim doğal gölgelendirilmiş gözlerden yana. Hem sade hem de bakımlı bir görüntü oluşuyor. Bugün, bu iş için benim kullandığım ürünleri göstermek istedim. 

Urban Decay'in iki adet Naked Palet'i bulunuyor. Bendeki Naked olan bir de Naked 2 var ki ne yazıkki ben de bulunmuyor. Naked palet ile hem doğal bir görünüm hem de buğulu göz makyajı yapmak mümkün. İçinde mat ve ışıltılı farları birlikte bulunduruyor.
Naked paletteki tüm renkler çok kullanışlı. Bu markanın Türkiye'de bulunmaması ise en büyük dezavantajı. Fakat nude göz makyajı için tabi ki daha fazla seçeneğimiz var. Hem de daha uygun fiyata. İşte tam bu noktada diğer nude paletim olan TheBalm markasının Nude'Tude paletinden bahsedelim.

Nude'Tude içinde 2 adedi mat (sultry ve sleek) olmak üzere toplam 12 adet far içeriyor. Farların pigmentasyonları ve kalıcılıkları iyi. Fakat dikkat ettiyseniz Naked palet kadar fazla sayıda Nude diyebileceğimiz tonları içermiyor. Koyu renkler daha yoğunlukta. İşte bu yüzden Christian Dior'un 5'li farlarından olan 553 numaralı Elegante'yi de bu posta eklemeye karar verdim. 
Aslında Dior'un farları fiyat-performans olarak pek de iyi sayılmazlar. Fakat Nude tonları içeren bu palet özellikle de far bazı kullanıyorsanız hoşunuza gidebilir. Kaş kemiği için hem aydınlatan hem de çok hafif ışıltı içeren bu bir farı da bünyesinde bulunduruyor bu palet. Veee lafı fazla uzatmadan, fotoğraflar...

Kaş altı için üst sağdaki fara bayılıyorum:))

Bence doğal göz makyajı her renk tene ve göze yakışan bir makyaj. Hem günlük hem de şık... Hepimizin makyaja ayırdığı bütçesine ve sevdiği tonlara göre daha bir çok ürünle harika kombinasyonlar yapılabilir. Paletlerin avantajı tek bir üründe bir çok görünümü yakalayabileceğiniz ürünler olması. Böylece seyahat çantanızda ekstra yere ihtiyacınız kalmayabilir.

Siz de doğal göz makyajı yapmak için beğendiğiniz, kullanıp memnun kaldığınız ürünleri paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiyle kalın...
Glaze:)

No comments: